Logo NOK
Powróć do: Kluby, zespoły

Namysłowska Kapela Podwórkowa

Namysłowska Kapela Podwórkowa powstała w 1976 roku  i liczyła 9 osób. W 1978 roku na 3 festiwalu kapel podwórkowych w Przemyślu zdobyła nagrodę publiczności i to wtedy publiczność nazwała kapelę „Bęc wuja w czoło” od piosenki  którą wykonywała. W tym samym roku koncertowała w Czechosłowacji. W roku 1979 zajęła  I miejsce na ogólnopolskim konkursie zespołów wokalno-instrumentalnych zrzeszonych pod kombinanatami PGR. W tym samym roku koncertowała na statku STEFAN BATORY. Od 1982 roku  była nadworną kapelą klubu weteranów piłkarskich Piechniczka w Byczynie. W roku 1982 i 1986 koncerty  na Lecie Kwiatów w Otmuchowie, a także w Zielonej Górze na święcie winobrania. W roku 1989 zawiesiła działalność. W 2003 kapela została reaktywowana. Koncerty  m.in. na dożynkach wojewódzkich W Bierkowicach w 2004roku, 2006r. koncert podczas Finału  WOŚP w Opolu i innych lokalnych imprezach. Ponowne zawieszanie działalności, jednak w 2013 roku kolejna  reaktywacja w nowym składzie.                                                                 

W 2014 roku bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim  i w X Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Kresowej w Łosiowie, na którym zdobyła wyróżnienie.                                                                                                     

Z pierwszego składu kapeli  przetrwało dwóch dinozaurów, a mianowicie lider kapeli wokalista Jan Cichecki grający na banjo mandolinowym i akordeonista Józef Komarnicki. Pozostali członkowie to Zbigniew Kuźniak – wokalista, Ryszard Radomiński – gitara basowa, Arkadiusz Kaźmierczak-wokalista grający na banjo gitarowym i bębnista  Rafał Gońda.

Kapela w swoim szerokim repertuarze ma również kompozycje własne np. 700 lat opowiadająca o mieście Namysłowie, czy inna  promująca  namysłowski browar.